А що любиш робити ти?

А що любиш робити ти?

Ветеранське підприємництво – запорука безпеки суспільства

В рамках « ІІ-го Українського Будівельного Конгресу», Асоціація підприємців-ветеранів АТО піднімала важливі питання соціалізації ветеранів через підприємництво. 

15 травня відбулися панельні дискусії на тему: “Ветеранське підприємництво – запорука безпеки суспільства”. 

15/05/2024
Ветеранське підприємництво

В рамках « ІІ-го Українського Будівельного Конгресу», Асоціація підприємців-ветеранів АТО піднімала важливі питання соціалізації ветеранів через підприємництво. 

Блок 1 – Значення ветеранського підприємництва для безпеки суспільства

Спікери: Місіратов Арслан – Голова кримсько-республіканської організації всеукраїнської профспілки захисників та працівників сфер
Софія Черепанова – Заступниця голови Всеукраїнської профспілки спортсменів, працівників сфери фізичної культури і спорту, молодіжної політики та національно-патріотичного виховання
Анатолій Остапенко – Голова підкомітету з питань соціального захисту прав ветеранів Комітету Верховної Раді України з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Народний депутат
Висновок: Внаслідок війни формується дефіцит кадрів, повернення ветеранів додому чи залучення ВПО є ковтком свіжого повітря для бізнесу. Неймовірно важливо на першому етапі допомогти відновитися людині і стати в стрій економічного фронту. Тому наявність профспілок, які підтримують людей в важкі часи є одним з рятівних моментів. Групи людей, що виявились у скруті, як ВПО можуть повернутися до повноцінного соціального життя за допомогою згладженої праці уряду і об’єднань. Було прийнято рішення об’єднувати для плідної співпраці через проведення спільних робочих груп, щоб кожен голос був почутий.

Після дискусій Генеральний директор групи компаній Advanter Group – Андрій Длігач, поділився дуже важливим дослідженням про Комунікаційну політику з ветеранської стратегії, розбирали на практичних прикладах світовий досвід та українську практику. Сьогодення в Україні, згідно дослідження, показує, що необхідно підвищувати рівень обізнаності серед населення про психологічну підтримку ветеранів, підкреслювати їх внесок у захист держави та їх важливу роль у суспільстві. Було запропоновано об’єднуватись для проведення спільних публічних заходів, конференцій, круглих столів та конгресів. Було анонсовано про проведення Конгрес ветеранських і бізнес об’єднання, який відбудеться 6 червня у м. Львові, який буде присвячений узгодженню Спільного голосу ветеранських спільнот та бізнесу.

Блок 2 – Дієві ветеранські політики

Спікери: Максим Кушнір – заступник Міністра у справах ветеранів
Марина Гаврилюк – керуючий партнер, адвокат  адвокатського об’єднання «UniMinds»
Микита Лук’янчук – девелопер, Власник виробництва каркасних та модульних будинків
Висновки: Представники влади та ветерани обговорили проблематику існуючого законодавства, вирішили, що необхідно удосконалювати його в частині ветеранського підприємництва, підвищення фахової психологічної роботи з військовими. Дійшли згоди, що робочі групи з законотворчості мають проходити з представниками від ветеранів для формування нової дієвої ветеранської політики. Адже, законодавча база потребує постійного оновлення та адаптації ветеранської політики, що сприятиме реінтеграції ветеранів до цивільного життя.

Блок 3 – Переваги партнерства з ветеранськими бізнесами

Спікери: Гошовський Іван – ветеран-підприємець, керівник відділу розвитку та інновацій HES GROUP
Юрій Пивоваров – Генеральний директор Київського міжнародного економічного форуму
Сергій Позняк – Засновник компаній FinStream та Cronvest, голова Асоціації підприємців-ветеранів, молодший лейтенант Нацгвардії, командир взводу спеціального призначення.
Висновки: Україна має брати за основу закордонний досвід, де ветеранське підприємство підтримують на всіх рівнях. Спікери обговорили існуючі можливості підтримки ветеранського підприємства, а саме: пільгове фінансування фінансовими установами на прикладі компанії FinStream, розповіли про навчання та менторську підтримку, яку надає Асоціація підприємців-ветеранів АТО. Домовились про розширення бази менторів через великий бізнес для ветеранів -підприємців. Обговорили основні переваги працевлаштування у ветеранському підприємництві та переваги працевлаштування ветеранів у компаніях загалом.

Блок 4 – Бізнес як реабілітація для ветеранів

Спікери: Андрій Овчаренко – Директор Центру протезування «Без обмежень»
Володимир Свірський – Засновник та голова Благодійного фонду “Майбутнє України 2050”.
Требух Дарина – керівник проєктів з реабілітації ГО «Редюїт», Засновниця ГО «Українська Валькірія»
Олег Хмелевський – ветеран, громадський діяч
Висновки: Під час дискусії кожен спікер поділився досвідом своєї організації по роботі з ветеранами, розповіли присутнім про соціальну та фізичну адаптації поранених ветеранів. Виявили закономірність, що за підтримки такі люди зазвичай повертаються до життя в якості самостійної здорової одиниці. Більш того люди, які мають ділові зв’язки з ветеранами відмічають їх більшу мотивацію та надійність. Обговорили з присутніми гостями поведінку цивільних при зустрічі з ветераном, виявили 3 найголовніші складові:
– увага
– повага
– розуміння
Домовились провести спільні заходи для обміну досвідом та розширення кола знайомих для ветеранів, що співпрацюють з організаціями для підтримки та швидшої соціалізації.

Також, під час заходу був підписаний Меморандум про співпрацю між Благодійним фондом «Майбутнє України 2050», в особі Голови Свірського Володимира,

Клуб Investhub, в особі Президента Вареника Олеся,

Громадською організацією «Асоціація Підприємців Ветеранів АТО» в особі Голови Позняка Сергія

Який передбачає спільну діяльність спрямовану на підтримку ветеранського підприємництва через:

  • формування спільної консолідованої бази даних бізнес-проєктів, що потребують інвестицій для розвитку бізнесу.

  • об’єднання зусиль щодо удосконалення та внесення змін до нормативно-правових актів з урахуванням особливостей ветеранського бізнесу та реабілітації ветеранів.

  • висвітлення проблематики та потреб реабілітації поранених військових та сімей загиблих військовослужбовців.

Підбиваючи підсумки панельних дискусій Сергій Позняк, Голова Асоціації підприємців-ветеранів АТО, зазначив:
– «Такі заходи, як “ІІ-й Український Будівельний Конгрес”, мають велике значення для національної безпеки України. Вони сприяють реінтеграції цивільної частини суспільства в українську націю ветеранів, що є критично важливим для стабільності та розвитку країни. Ветерани, які повертаються до цивільного життя, часто стикаються з викликами, але водночас вони мають унікальні навички та досвід, які можуть бути використані для зміцнення економіки та суспільства.

Підтримка ветеранського підприємництва не лише допомагає ветеранам знайти новий шлях у житті, але й сприяє створенню робочих місць, збільшенню інновацій та зміцненню економічної безпеки. Крім того, ветерани, які стають успішними підприємцями, можуть служити прикладом та натхненням для інших, показуючи, що після військової служби можливе повноцінне життя.

Заходи, які сприяють обговоренню та вирішенню проблем ветеранів, також важливі для психологічної стабільності та соціальної гармонії. Вони допомагають зменшити соціальну ізоляцію ветеранів та підвищити обізнаність суспільства про виклики, з якими ветерани стикаються після повернення додому.

Врешті-решт, такі заходи, як конгреси та панельні дискусії, є важливими для формування політики та законодавства, які враховують потреби ветеранів. Це сприяє створенню більш інклюзивного суспільства, де ветерани відчувають себе цінними членами, що мають можливість внести свій вклад у майбутнє своєї країни. Таким чином, ветеранське підприємництво та інтеграція ветеранів у суспільство є ключовими для забезпечення стабільності та безпеки нації.»

Приєднатись до АПВА просто зараз

Ви можете приєднатись до нашого проєкту, брати участь у акціях та подіях, дізнаватись про семінари, та отримати додаткові можливості для своїх проєктів. Для цього просто заповніть форму.