Адвокаційна діяльність
Одна з основних цілей діяльності Асоціації – забезпечення державної підтримки ветеранського підприємництва.
Держава має бути в цьому зацікавлена, адже власний бізнес – найкращих шлях реінтеграції в цивільне життя і подолання наслідків війни. Це також засіб розвитку країни і громад, адже ветерани – це потужна сила, що володіє значним підприємницьким потенціалом.
Досвід інших країн цінний можливостями його застосування в Україні.
Варто згадати потужну систему, що створена в США. Підтримка державою ветеранського підприємництва передбачає можливості доступу до фінансування та сприяння участі у закупівлях. Міністерство у справах ветеранів США і Пентагон спільно реалізують програму переходу від військового до цивільного життя – Transition Assistance Program. В рамках цієї роботи, спільно з Small Business Administration (SBA) розроблено програму Boots to Business. В складі SBA є окремий структурний підрозділ, Office of Veterans Business Development, який опікується питаннями ветеранського підприємництва. Зокрема, координує програму Service Disabled Veteran Entrepreneurship Training Program (цільова програма для ветеранів з інвалідністю) та Veterans Business Outreach Center (навчальні програми, програми менторської підтримки).
У Великій Британії використовують такі інструменти як кредитування та менторство. Державний British Business Bank реалізує програму Start Up Loans, в рамках якої ветеран може отримати позику до 25 тис. фунтів для започаткування і розвитку бізнесу.
В Канаді увага сконцентрована на навчальних програмах і менторстві. Там діє благодійна організація The Prince’s Trust, заснована принцем Чарльзом. Одним з напрямків діяльності The Prince’s Trust є розвиток підприємництва. В Канаді ця організація реалізує програму Operation Entrepreneur для допомоги ветеранам розпочати власну справу і розвиває їх навички у бізнесі. Після проходження навчання в рамках програми Operation Entrepreneur ветеран може отримати менторську підтримку протягом шести місяців.
Враховуючи потреби ветеранів, контекст держави, досвід інших країн, для досягнення цілей існування, Асоціація прагне забезпечити ветеранському підприємництву необхідну підтримку. Для цього ми:
- працюємо на державному рівні для створення і затвердження державної стратегії підтримки ветеранського підприємництва. Експерти Асоціації розробили проєкт документу, який сьогодні опрацьовує Мінветеранів спільно з ветеранською спільнотою, підприємцями, громадськими активістами, експертами;
- аналізуємо досвід інших країн щодо підтримки ветеранського підприємництва і шукаємо ті засоби та можливості, які можуть бути застосовані в Україні;
- шукаємо кращі практики підтримки ветеранського підприємництва, що реалізуються в територіальних громадах України. Досить часто громади не чекають вказівок від державної влади та з власної ініціативи реалізують програми, що є успішними і досвід реалізації яких варто передавати іншим.
Приєднатись до АПВА просто зараз
Ви можете приєднатись до нашого проєкту, брати участь у акціях та подіях, дізнаватись про семінари, та отримати додаткові можливості для своїх проєктів. Для цього просто заповніть форму.